Μια χρυσή ολυμπιονίκης στο σχολείο μας                  Την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2004 επισκέφτηκε  το σχολείο μας ,η χρυσή ολυμπιονίκης στα 20.000 χμ. Βάδην Γυναικών  Αθανασία Τσουμελέκα μαζί με τον προπονητή της Νίκο Δημητριάδη, οι οποίοι βρίσκονται στο χωριό μας για προετοιμασία.         Η  ολυμπιονίκης αφού μας ευχαρίστησε για τη θερμή υποδοχή που της κάναμε , μας μίλησε για το άθλημά της και τις δυσκολίες του . Για την επίπονη προσπάθεια του πρωταθλητή , τις στερήσεις και τις θυσίες που απαιτούνται για να γίνει κάποιος ολυμπιονίκης. Αφού συνομίλησε με του μαθητές και με μας τους εκπαιδευτικούς ,απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις μας, φωτογραφήθηκε μαζί μας , και ανταλλάξαμε δώρα . Την αποχαιρετίσαμε με τις θερμότερες ευχές μας για νέες μεγάλες επιτυχίες -και γιατί όχι- να επαναλάβει τον άθλο της στην ολυμπιάδα του Πεκίνου .