Αν δώσεις σ΄ έναν άνθρωπο ένα ψάρι θα έχει τροφή για μια μέρα.                                                                                                                             Αν τον μάθεις όμως να ψαρεύει θα έχει τροφή για όλη του τη ζωή.

( Παλιά  κινέζικη παροιμία )

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το σχολείο  βρίσκεται στο κέντρο του χωριού μας , δίπλα στην πλατεία και πίσω από την εκκλησία .Στεγάζεται σε ένα                       παραδοσιακό πέτρινο οίκημα χτισμένο το 1951. Ακριβώς δίπλα , είναι χτισμένο το παλιό νηπιαγωγείο , το οποίο                                 χρησιμοποιείται για διάφορες εκδηλώσεις και σχολικές γιορτές.

Διαθέτει ένα γραφείο διδασκόντων και δύο αίθουσες από τις οποίες , η μία χρησιμοποιείται για τη λειτουργία                                            του νηπιαγωγείου.

Στο σχολείο μας υπάρχουν τρεις ηλεκτρονικοί υπολογιστές για τους μαθητές και ένας για τους εκπαιδευτικούς .                                      Διαθέτει ακόμα τηλεόραση , D.V.D. και εξοπλισμό ολοήμερου.

Αναζήτηση για: